Σχολικό σκάκι – Συνέχεια στις διακρίσεις

Μετά την πρώτη θέση που κατέλαβε η ομάδα σκάκι του Γυμνασίου στο ομαδικό πρωτάθλημα ανάμεσα σε όλα τα σχολεία των νομών Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής, την Κυριακή 19 Μαρτίου 2017, ήρθαν και οι ατομικές διακρίσεις των μαθητών μας, στο 16ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι, που πραγματοποιήθηκε στα Εκπαιδευτήριά μας και συμμετείχαν περίπου 1.200 μαθητές όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης.

Συγκεκριμένα, ο μαθητής μας Γιαννουλάκης Λάμπρος, της Α΄ Λυκείου, κατέκτησε την πρώτη θέση στην ενιαία κατηγορία όλων των τάξεων των Λυκείων.

Ο μαθητής μας Νικολάκης Παναγιώτης – Μάριος, της Γ΄ Γυμνασίου, κατέκτησε την πρώτη θέση στη γενική κατηγορία των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου.

Ο μαθητής μας Δρίτσας Νικόλαος της Β΄ Γυμνασίου, κατέκτησε τη δεύτερη θέση στη γενική κατηγορία των μαθητών της Β΄ Γυμνασίου και

Η μαθήτρια Νικολάκη Δημητρία της Α΄ Γυμνασίου, κατέλαβε την τρίτη θέση στην ειδική κατηγορία των κοριτσιών της Α΄ Γυμνασίου.

Επίσης, προκρίθηκαν για τους τελικούς του Πανελλήνιου Μαθητικού πρωταθλήματος Σκάκι, που θα γίνει στο Λουτράκι Κορινθίας, 8, 9 και 10 Απριλίου 2017, οι μαθητές μας Κυριακίδης Ελευθέριος, 5ος στη γενική κατηγορία της Γ΄ Γυμνασίου και ο Χαραλαμπίδης Αριστείδης, 9ος στη γενική κατηγορία της Α΄ Γυμνασίου.

Αίθριος

Αίθριος