Εξετάσεις Υποτροφιών 2019 - Γυμνάσιο

Tο σχολείο μας προκηρύσσει τον καθιερωμένο ετήσιο διαγωνισμό μεταξύ των μαθητών της ΣΤ ' τάξης των Δημοτικών σχολείων του νομού Θεσσαλονίκης, για τη χορήγηση υποτροφιών σε μαθητές , που από το επόμενο σχολικό έτος 2019-2020 θα φοιτήσουν στην Α' τάξη του Γυμνασίου μας.

Ο διαγωνισμός θα γίνει την Τετάρτη 8 Μαΐου 2019 από τις 5 το απόγευμα έως τις 9 το βράδυ, στις αίθουσες του σχολείου μας και τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την Κυριακή 12 Μαΐου 2019. Την ημέρα αυτή οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν σχετικά με τα αποτελέσματα, από τις 10 το πρωί έως τις 2 το μεσημέρι, επισκεπτόμενοι το σχολείο ή επικοινωνώντας τηλεφωνικά με τη γραμματεία.

Οι υποψήφιοι διαγωνίζονται στα Μαθηματικά και τα Ελληνικά. Όσοι γονείς επιθυμούν να παραλάβουν την ειδική έκδοση με τα θέματα των παλαιοτέρων ετών, παρακαλούνται να προσέλθουν στη Γραμματεία του σχολείου.
Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές καθημερινά στη γραμματεία του σχολείου μας από τις 8 το πρωί έως τις 4 το απόγευμα καθώς και στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Αίτηση

Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 2310 475958 - 9 - Πρόγραμμα ημέρας εξετάσεων υποτροφιών

Σημειώνουμε ακόμα ότι οι εγγραφές μαθητών για την Α' τάξη του Γυμνασίου μας πραγματοποιούνται καθ' όλη τη διάρκεια του έτους. Παρακαλούμε τους γονείς που ενδιαφέρονται να εγγράψουν τα παιδιά τους στο σχολείο μας να επικοινωνήσουν με την γραμματεία, ώστε να διευκολυνθεί ο προγραμματισμός της σύνθεσης των τμημάτων του επόμενου έτους.