Πρόγραμμα Πάσχα 2020 - Ανακοίνωση

Καταχωρήθηκε στο Γενικές Ανακοινώσεις

Λαμβάνοντας υπόψιν την εξαιρετικά αποδοτική περίοδο (4 εβδομάδων) των διαδικτυακών μαθημάτων, την άριστη συνεργασία και ανταπόκριση των μαθητών/τριών μας στις υποχρεώσεις τους, την πολύ θετική ανατροφοδότηση που λάβαμε από τους γονείς και σεβόμενοι το δικαίωμα στις «διακοπές» -ό,τι κι αν σημαίνει αυτό πια, τόσο για τους μαθητές/τριες, όσο και για τους εκπαιδευτικούς- αποφασίσαμε να τροποποιήσουμε το πρόγραμμα των μαθημάτων για το χρονικό διάστημα από 13.04.20 μέχρι 22.04.20.

 

Θεωρείται αυτονόητο ότι όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας θα βρίσκονται σε επικοινωνία με τους/τις μαθητές/τριες  μέσω email, teams, ilearn ή και τηλεφωνικά για τυχόν απορίες, διευκρινίσεις ή καθοδήγηση.

 

Η επαναφορά στο κανονικό πρόγραμμα των διαδικτυακών μαθημάτων θα γίνει από την Πέμπτη 23.04.

 

Με την ευχή για Καλό Πάσχα και για γρήγορη επαναφορά στην κανονική σχολική λειτουργία, δηλώνουμε ότι συνεχίζουμε να προσπαθούμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για την κάλυψη των αναγκών των μαθητών/τριών του σχολείου μας και σας ευχαριστούμε για την ανταπόκριση και συνεργασία σας σε αυτές τις πρωτόγνωρες για όλους μας συνθήκες.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΣΧΑ

 

Στην περίοδο των διακοπών του Πάσχα το σχολείο μας θα συνεχίσει να λειτουργεί και να υποστηρίζει τους/τις μαθητές/τριές του σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

 

Α΄,  Β΄ και Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ:  Υλικό για εργασία κατ’ εκτίμηση του διδάσκοντα.

 

Α΄ και Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ : Υλικό για εργασία κατ’ εκτίμηση του διδάσκοντα. 

 

Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ : Θα δίνονται ασκήσεις, κριτήρια, διαγωνίσματα και μαθήματα σε συνεννόηση με τον/την εκπαιδευτικό του κάθε μαθήματος. 

 

ΠΤΥΧΙΑ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ : Σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα ανά διδάσκοντα και πτυχίο:

 

Τζημοπούλου Αλεξία:

Οι υποψήφιοι πτυχίου DELF θα λάβουν υλικό προς επεξεργασία για τις ημέρες από 13.04 μέχρι 16.04

Μαθήματα θα γίνουν ως εξής: 

DELF A1 Τρίτη 21.04 και Τετάρτη 22.04  ώρα 10:00 – 12:00   

DELF A2 Τρίτη 21.04 και Τετάρτη 22.04  ώρα 12:00 – 14:00   



Τασσόπουλος Ευάγγελος μαθήματα ως εξής:

Α΄ Γυμνασίου : 

Τρίτη 14.04 ώρα 12:30-13:30, Πέμπτη 16.04 ώρα 12:30-13:30, Τρίτη 21.04 ώρα 11:30-12:30

Β΄ Γυμνασίου :

Δευτέρα 13.04 ώρα 18:00-19:00, Πέμπτη 16.04 ώρα 11:15-12:15, Τρίτη 21.04 ώρα 12:45-13:45

Γ΄ Γυμνασίου :

Τρίτη 14.04 ώρα 11:00-12:00, Πέμπτη 16.04 ώρα 10:00-11:00, Τρίτη 21.04 ώρα 10:15-11:15



Χαντζιάρα Ελένη και Μπάτσαρη Αναστασία τμήμα Proficiency της Α΄ Λυκείου Αdvanced

Δευτέρα 13.04 μάθημα, ώρα 10:00 – 12:00

Τρίτη 14.04 μάθημα, ώρα 10:00 – 12:00



Διαμαντοπούλου Μαρία μαθήματα ως εξής

Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

Από Δευτέρα 13.04 μέχρι Πέμπτη 16.04 προφορικά κατόπιν συνεννόησης 

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ middle online course, online test, group προφορικά

Δευτέρα 13.04 ώρα 11:00–14:30, Τετάρτη 15.04 ώρα 11:00–14:30

ΓΥΜΝΑΣΙΟ CLUB LOWER, online course, online test και προφορικά κατόπιν συνεννόησης

Τρίτη 14.04 ώρα 11:00–14:30, Πέμπτη 16.04 ώρα 11:00–14:30 



Μέττεν Μπέτυ μαθήματα ως εξής

Α΄ Γυμνασίου πτυχίο Α2: 

Δευτέρα 13.04 ώρα 10:00–11:30, Τετάρτη 15.04 ώρα 10:00–11:30

 

Γ΄ Γυμνασίου πτυχίο Β1 : 

Δευτέρα 13.04 ώρα 13:00–14:30, Τετάρτη 15.04 ώρα 13:00–14:30

Εκτύπωση