Μεγάλη διάκριση στο σκάκι για την ομάδα του Γυμνασίου

Στους τελικούς αγώνες του ομαδικού πανελληνίου πρωταθλήματος Σκάκι, που διεξήχθησαν στην Αθήνα, στις 20 Απριλίου 2019, παρουσία 100 σχολείων από όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης,

η ομάδα του Γυμνασίου μας αποτελούμενη από τους Γαβριήλ Οδυσσέα (αρχηγό) μαθητή της Β΄ Γυμνασίου, Νικολάκη Δημητρία της Γ΄ Γυμνασίου, τους μαθητές της Β΄ Γυμνασίου Τσουχνικά Ορέστη και Σαμψώνογλου Βασίλειο και τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου Στοϊμενίδη Δημήτριο και Τσάκωνα Μαρία ανέβηκε στο βάθρο, αήττητη για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, καταλαμβάνοντας τη 2η θέση στην Ελλάδα. Αξίζουν ιδιαίτερα συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, που για ακόμη μια χρονιά μας κάνουν περήφανους για τις διακρίσεις τους.