Πρόκριση της Σκακιστικής Ομάδας των Εκπ. Βασιλειάδη στα 30 καλύτερα σχολεία του κόσμου!

Η συγκλονιστική πορεία της σκακιστικής ομάδας του σχολείου μας εδώ και 2 ½ μήνες, με 14 νίκες σε 14 αγώνες, μας έφερε στην ημιτελική φάση, στα 30 καλύτερα σχολεία από τα 280 που ξεκίνησαν το Παγκόσμιο Μαθητικό Πρωτάθλημα Σκάκι 2020-21.

Από την ημιτελική φάση θα προκριθούν τα 10 καλύτερα σχολεία για την τελική φάση, που θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης, για 14 μέρες στοDubaiτων Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, τέλη Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου 2021.

Ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα μας, που αποτελείται από τους μαθητές:

Γαβριήλ Οδυσσέας            Α’ Λυκείου

Σαμψώνογλου Βασίλης    Α’ Λυκείου

Τσουχνικάς Ορέστης         Α’ Λυκείου

Στοϊμενίδης Δημήτρης     Γ’ Γυμνασίου

Μαγκαλάκης Στέφανος    Β’ Γυμνασίου

Καραμίχος Μιχάλης          Β’ Γυμνασίου

Σιουτόπουλος Χρήστος    Β’ Γυμνασίου

Τσουχνικάς Γιώργος         Β’ Γυμνασίου

Ευχόμαστε ολόψυχα καλή συνέχεια.