Ο Κώστας Βαξεβάνης στα Εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη

Ο
δημοσιογράφος-ερευνητής, συγγραφέας Κώστας Βαξεβάνης μίλησε με τους μαθητές των Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη για την ερευνητική αποκαλυπτική δημοσιογραφία, τις πολεμικές ανταποκρίσεις, για τη δημοκρατία και την ισότητα, τα blogs και το internet. Αναφέρθηκε συχνά στην εκπομπή του «Το κουτί της Πανδώρας». Οι μαθητές με ιδιαίτερο ενδιαφέρον ρωτούσαν την άποψη του δημοσιογράφου για διάφορα επίκαιρα θέματα. Στο τέλος ο κος Βαξεβάνης υπέγραψε στους μαθητές το νέο του βιβλίο «Ο άνθρωπος του Τείχους». Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου στις 15 Δεκεμβρίου 2010.