Πρωταθλητές στους μαθητικούς σκακιστικούς αγώνες 2021-22

Θερμά συγχαρητήρια από τη Διεύθυνση, τους εκπαιδευτικούς και τη μαθητική κοινότητα στις τρεις σκακιστικές ομάδες των Εκπαιδευτηρίων μας, που κατέλαβαν την κορυφή στους τελικούς των μαθητικών σκακιστικών αγώνων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο Σ.Ε.Φ. του Πειραιά, στις 11 Ιουνίου 2022.

Αγίου Δημητρίου 225, Ισλαχανέ

Τη Δευτέρα 20 Ιουνίου 2022, μαθητές και μαθήτριες της Α’ Γυμνασίου, συμπράττοντας  με απόφοιτους, αφηγήθηκαν με όχημα τις λέξεις και τις νότες την ιστορία της Γεωργίας Σαρηγιαννίδου, η οποία γεννήθηκε και έζησε τα πρώτα 11 χρόνια της ζωής της στον προσφυγικό Ισλαχανέ.

Νυμφαίο: Άθληση – Φύση – Πολιτισμός  15-19 Ιουνίου 2022

Φέτος συμπληρώθηκαν 20 ολόκληρα χρόνια από τη στιγμή που πραγματοποιείται το αθλητικό-πολιτιστικό πρόγραμμα του σχολείου μας στο Νυμφαίο της Φλώρινας. Ιππασία, τοξοβολία, κανό καγιάκ,

ALL SPORTS CLUB σχολικού έτους 2021-22

Το ALL SPORTS CLUB των Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη επανήλθε φέτος δυναμικά με 17 Εναλλακτικές Δεξιότητες κ 2 Εθελοντικές Δράσεις, που περιγράφονται παρακάτω. Ο καθένας από τους μαθητές μας έχει ένα χάρισμα. Σε κάποιους εκδηλώνεται αυθόρμητα, ενώ άλλοι είναι αναγκασμένοι να προσπαθήσουν πιο σκληρά για να το βρουν.

Λέσχη Ανάγνωσης Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη 2021-2022

Η Λέσχη Ανάγνωσης Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη ολοκλήρωσε τον κύκλο των συναντήσεων για το σχολικό έτος 2021-2022 με δύο ξεχωριστές συναντήσεις. Την Παρασκευή, 13 Μαΐου 2022 είχαμε τη χαρά να συνομιλήσουμε διαδικτυακά με την Ελένη Κατσαμά, συγγραφέα της βραβευμένης συλλογής διηγημάτων με τίτλο Κοσμοδρόμιο.

Παρατήρηση πτηνών - Λίμνη Κερκίνη

Την Πέμπτη 5 Μαΐου 2022, πραγματοποιήθηκε στη λίμνη Κερκίνη δράση παρατήρησης και καταγραφής πτηνών από μαθητές και καθηγητές των εκπαιδευτηρίων μας.

E: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οδηγός Σταδιοδρομίας