Πρωταθλητές στους μαθητικούς σκακιστικούς αγώνες 2021-22

Θερμά συγχαρητήρια από τη Διεύθυνση, τους εκπαιδευτικούς και τη μαθητική κοινότητα στις τρεις σκακιστικές ομάδες των Εκπαιδευτηρίων μας, που κατέλαβαν την κορυφή στους τελικούς των μαθητικών σκακιστικών αγώνων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο Σ.Ε.Φ. του Πειραιά, στις 11 Ιουνίου 2022.

1η θέση στα Λύκεια, με την ομάδα αποτελούμενη από τους μαθητές:
ΓΑΒΡΙΗΛ ΟΔΥΣΣΕΑ (αρχηγό), ΣΤΟΪΜΕΝΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΗ, ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗ ΟΡΕΣΤΗ, ΤΣΟΥΧΝΙΚΑ ΟΡΕΣΤΗ και ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗ ΝΙΚΗ-ΒΑΣΙΛΙΚΗ.
1η θέση στα Γυμνάσια με την Α΄ομάδα, αποτελούμενη από τους μαθητές:
ΜΑΓΚΑΛΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΟ (αρχηγό), ΚΑΡΑΜΙΧΟ ΜΙΧΑΛΗ, ΤΣΟΥΧΝΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟ και ΚΑΒΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ – ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.
2η θέση στα Γυμνάσια με την Β΄ομάδα, αποτελούμενη από τους μαθητές:
ΚΑΡΑΚΩΤΣΙΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ (αρχηγό), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗ ΝΙΚΗΦΟΡΟ, ΣΤΟΪΜΕΝΙΔΗ ΜΑΡΚΟ και ΓΙΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ.