Χειμερινά Σπορ - Εκδρομή στο Σέλι

Τ
ην Τρίτη 29 Ιανουαρίου 2013 οι μαθητές του Γυμνασίου των Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη πραγματοποίησαν εκδρομή στο χιονισμένο Σέλι, όπου είχαν την ευκαιρία να κάνουν σκι, να παίξουν και να διασκεδάσουν στο χιόνι. Μαθητές και καθηγητές απόλαυσαν το υπέροχο τοπίο και πήραν μέρος σε χειμερινές δραστηριότητες.

Ο καιρός ήταν άριστος η ποιότητα του χιονιού καλή, οι αρχάριοι έκαναν μάθημα με εκπαιδευτές στην πίστα αρχαρίων και εξοικειώθηκαν με τον εξοπλισμό και τις βασικές κινήσεις του σκι, ενώ οι πιο προχωρημένοι ανέβηκαν σε δυσκολότερες πίστες όπου απόλαυσαν μεγαλύτερες ταχύτητες και συγκινήσεις.